AKTIVITY A OKOLIE


TURISTIKA

CYKLOTURISTIKA

SPLAVOVANIE RIEK


Obec Terchová patrí k miestam s viac až 400 ročnou históriou. Od začiatku 60. rokov sa tu pravidelné konajú kultúrne festivaly. Najznámejší a najuznávanejší je festival Jánošíkové dni. Medzi ďalšie neoddeliteľné dni Terchovej patria: Cyrilometódske slávnosti, Terchovský budzogáň, Zbojnícke slávnosti a iné.TERCHOVSKÉ SRDCE

  • Je novostavba 30m od rozhľadne, ktorá bola dokončená v r. 2015. Skladá sa z 3 terás, z ktorých je krásny výhľad na okolie a celú obec Terchová a vrcholy Malej Fatry.

 NÁUČNÝ CHODNÍK DIERY

  • Je oblasť Národnej prírodnej rezervácie Rozsutec. Jánošíkové diery sa skladajú z troch časti a to: Dolné diery, Nové diery, Horné diery. Ich rázovitou štruktúrou tečie Dierový potok. Nachádza sa tu Vodopády Dierového potoka, ktoré sa skladajú z viac ako 20 vodopádov. 

VRÁTNA DOLINA

  • Malá Fatra sa nachádza len 3km od Terchovej. Ide o stredisko cestovného ruchu, ktoré sa stará o zimné aj letné aktivity. Vrátna sa nachádza priamo v srdci Národného parku Malá Fatra, len 3 km od rázovitej obce Terchová. V národnom parku sa nachádzajú tri základne lokality, ktoré spoločne vytvárajú lyžiarske stredisko - Paseky, Poludňový Grúň a Chleb.